کتاب اسرار ممنوعه بازاریابی و فروش

نوع فایل
PDF
حجم فایل
250 کیلوبایت
تعداد صفحات:
11 صفحه
دسته بندی
تعداد بازدیدها
2666 بازدید
29,000 تومان
خرید این محصول

فروش همیشه آرزوی بزرگ افرادی است که به تجارت مشغول هستند و همواره سعی می‌کنند در مقابل رقبا از مسیری که برای خودشان ساخته‌اند استفاده کرده و از آن‌ها پیشی بگیرند. حال این مسیر چیست؟ اصلاً چرا ما در همان ابتدا از واژه مسیر استفاده کردیم؟ خوب این خیلی ساده است. وقتی شما تصمیم به سفر می‌گیرید برای خودتان یک نقشه راه خواهید داشت.

در بحث بازاریابی و فروش نیز این اصل حکم می‌کند. کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش در واقع یک راهکار کلیدی و نایاب برای کسانی است که می‌خواهند در عرصه فروش موفق ظاهر شوند؛ اما هر چه در اینترنت و کتاب‌های مشهور جستجو می‌کنند، جز یک سری ساختار شبیه به هم و کلیشه‌ای چیزی مشاهده نمی‌کنند.

آن‌ها در واقع ماهیگیری را به شما یاد نمی‌دهند، بلکه صرفاً به شما ماهی را نشان می‌دهند. این موضوع باعث دلسردی در کسانی می‌شوند که قصد بازاریابی دارند و می‌خواهند از این طریق به رشد فروش برسند. موضوع مهم این است که همه ما بازاریاب به دنیا آمده‌ایم. اما هرکدام به طریقی، برخی روش آن را می‌آموزیم و برخی تا آخر عمر در مورد آن بی‌اطلاع می‌مانیم. مانند رانندگی بازاریابی در هر شخص فرمول منحصربه‌فردی دارد.

مهم‌ترین پرسش‌ها در مورد کتاب افزایش فروش:

  • چگونه با استفاده از این کتاب، فروش کسب‌وکار خود را افزایش دهم؟
  • من در زمینه‌ای خاص فعالیت می‌کنم، آیا کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش به من کمکی می‌کند؟
  • چگونه بدون هزینه‌های اضافه فروش کسب‌وکار خود را بالا ببرم؟
  • کدام منبع کامل‌ترین و اصلی‌ترین برای افزایش فروش است؟
  • منظور از ناگفته‌های افزایش فروش چیست؟ آیا گلچینی از موضوعات موجود در سایت‌های اینترنتی است؟
  • آیا پس از خواندن این کتاب من نتیجه می‌گیریم؟ یا صرفاً با یک هندوانه سربسته روبرو هستم؟

شما در اصول افزایش فروش باید بیاموزید که چگونه با مشتری ارتباط قرار کرده، همدلی کنید و به نیازهای آن‌ها گوش فرا دهید. همین‌طور ارتباط مؤثر را نیز یاد بگیرید. این یعنی به‌اندازه صحبت کنید، به‌اندازه راهنمایی کنید و احساس آزار برای مشتری ایجاد نکنید. رازهایی که هر چه در اینترنت و منابع مختلف و کتب بگردید، شاید دقیقاً به شما گفته نشود که چگونه انجام می‌شود. در بهترین حالت به زبانی که برای همگان قابل‌فهم باشد نزدیک نخواهد بود.

چرا باید علم بازاریابی را یاد بگیریم؟

اگر این پرسش برای شما ایجادشده است که اصلاً چرا باید چرا باید علم بازاریابی را یاد بگیریم؟ این علم چه اهمیتی دارد؟ خیلی رک و راست باید عرض کنیم مثل این است که بگوییم چرا باید خواندن و نوشتن را یاد بگیریم. تفاوتی ندارد که پزشک هستید یا تاجر، فروشنده هستید یا رستوران‌دار، برخلاف باور عموم همه باید این علم را یاد بگیرید. محصولات به‌هیچ‌عنوان خودبه‌خود به فروش نمی‌رسند. در برخی مشاغل شما باید پتانسیل ویژه‌ای را برای فروش در نظر بگیرید و بازاریابی را به‌عنوان یک علم کلیدی از یاد نبرید. بازاریابی در درجه اول برای شما سودمند است.

قطعاً کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش در این مورد با شما صحبت خواهد کرد که چرا می‌توانید به‌واسطه روش‌هایی که در این علم وجود دارد حتی برای جامعه هم سودآور باشید. ایجاد فضای رقابت برای بازاریابی به نفع مردم هم خواهد بود. در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی می‌شود. بهتر با خدمات شما آشنا می‌شوند و نیازی نیست که ساعت‌ها وقت صرف کنند تا به این نتیجه برسند در نهایت از بین هزار کالای موجود در بازار کدام یک مناسب آنهاست.

دلیل بعدی: با استفاده از بازاریابی شما می‌توانید درآمد خود را تا 100 برابر افزایش دهید. بله. تصور کنید که شما یک خرده‌فروشی و یا صاحب مغازه هستید. هر چه بازاریابی‌تان قوی‌تر باشد دامنه سودتان بالاتر می‌رود و وقتی دامنه سودتان بالا می‌رود، می‌توانید کسب‌وکارتان را رونق دهید، شعبه‌های متعددی را ایجاد کنید.

آشنایی با مفاهیم فروش و فروشنده

کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش به شما صفر تا صد علم فروش، بازاریابی و … را از زاویه‌ای که تاکنون هیچ انسانی به آن نگاه نکرده است شرح می‌دهد. فروش در علم و لغت به معنای دانش و قدرتی است که به‌واسطه آن شما می‌توانید تلاش‌های خود برای عرضه یک محصول را به نتیجه برسانید. حال این کار با بهره‌گیری از پتانسیل‌های بازاریابی امکان‌پذیر خواهد بود. فرایند فروش بسته به شرایط کسب‌وکار و حوزه فعالیت شما خواهد داشت. زمانی که شما بتوانید سهمی را در بازار درصدی ایجاد کنید، می‌توانید بگویید که فروش و بازاریابی خوبی داشتید.

فروشنده نیز شخصی است مسلط به فن بیان قدرتمند، امکان مذاکره حتی در بدترین شرایط را دارد و همین‌طور اطلاعات او در زمینه‌های علم، روان‌شناسی و فن وسیع است. او به دانش‌های جامع شناسی و برنامه‌ریزی، مدیریت بازرگانی و … مسلط است. البته به این معنا نه که صرفاً در این زمینه‌ها تحصیل‌کرده باشد. مثل مهندس معماری که به‌اندازه نیاز خود ریاضی می‌داند.

چرا استراتژی فروش مهم است؟ چگونه آن را به دست آوریم؟

استراتژی فروش اهمیت زیادی دارد چون باعث دیده‌شدن شما می‌شود. رازهایی که در کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش آورده شده است به شما استراتژی افزایش کیفیت، توزیع در سطح وسیع‌تر، تبلیغات و کاهش قیمت را می‌آموزد. چه شروطی اهمیت دارد که شما به‌واسطه آن می‌توانید به فروش بیشتری دست یابید و یا این که استراتژی فروش خود را هدفمندتر کنید؟ خوب نخست باید بازار هدفتان را بشناسید، سپس کیفیت محصول را با قیمت و رقبا هماهنگ‌سازی کرده و سپس تبلیغات را استارت بزنید.

آیا فکر می‌کنید این ریسک وجود دارد که تبلیغات شما دیده نشود؟ خوب پاسخ سؤالات شما در این کتاب آمده است.

فروش حرفه‌ای چیست؟

ما در بازاریابی طیف وسیعی از کلمات و عبارات کلیدی داریم که هرکدام از آن‌ها معرف یک مسئله هستند. فروش حرفه‌ای یکی از واژه‌هایی است که اگر درگیر این حوزه شده باشید، احتمالاً با آن مواجه می‌شوید. فروش حرفه‌ای در واقع مجاب کردن مشتری به خرید یک کالا است. حال ممکن است اصلاً خرید این محصول در اولویت‌های او نباشد. منظور مجبور به خریدکردن نیست. به‌گونه‌ای مشتری قانع شود که واقعاً به آن کالا نیاز دارد و حتی حجم زیادی از محصول و یا نوع خدمات را سفارش دهد. کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش محوریت خود را در زمینه تکنیک‌ها و روش‌های افزایش فروش حرفه‌ای بنا کرده است. یعنی شما از همان ابتدا می‌آموزید که چگونه می‌توانید حرفه‌ای بفروشید و حتی سود حرفه‌ای کسب کنید.

همین‌طور تکنیک‌های جالبی دارد. مثلاً می‌توانید از یک تکنیک متفاوت استفاده کنید. به‌جای این که در مورد رقبا شروع به بدگویی کنید، در مورد مزایای کالا و یا خدمات خودتان بگویید و مثلاً ذکر کنید که کالای رقیب هم می‌تواند مناسب باشد، اما محصولی که من به شما می‌فروشم قابلیت‌های خاص‌تری دارد که به شرح ذیل است.

فلسفه فروش چیست؟

بازاریابی و فروش مانند علوم دیگر فلسفه‌های منحصر به خود را دارد. هر چه شما بیشتر به این فنون آشنا باشید در نتیجه موفقیت‌های بزرگ‌تری کسب می‌کنید. مثلاً در کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش آمده است که چگونه می‌توانید بدون این که وقت زیادی صرف کنید به شاه‌کلیدهایی در خصوص توسعه کسب‌وکار خود دست یابید.

انسان‌ها از همان لحظه‌ای که چشم به جهان باز می‌کنند درگیر رقابت و تجارت می‌شوند. یک مثال ساده و جالب گریه کردن است. برای این که نوزاد به والدین خود بفهماند نیاز به خوردنی و یا هر چیز دیگری دارد گریه خواهد کرد. شما بالاخره در زندگی خود به بازاریابی نیاز خواهید داشت. شاید برایتان عجیب باشد که بدانید حضور در خواستگاری، مهمانی‌ها و … نیز در نهایت نیاز به شاخه‌ای از این علم خواهد داشت. بالاخره هر بخشی از زندگی ما را پول تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. این که بگوییم علم بهتر است یا ثروت اشتباه است.

ما می‌توانیم به‌واسطه علم ثروت را بیشتر کنیم. هیچ کسی نمی‌تواند بگوید که بدون علم می‌تواند ثروت و پولی که در حساب خود دارد را زیاد کند. علم نیز صرفاً به محور آکادمیک مربوط نمی‌شود. منظور کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش نیز این نیست که شما یک سری واژگان آکادمیک بیاموزید و به‌واسطه آن برای خودتان ثروت تولید کنید. متأسفانه در هیچ دانشگاهی در دنیا در مورد این مسائل صحبت نمی‌شود و این کتاب نیز لازم دیده است تا اصول فروش و تجارت را با شما در میان بگذارد.

فروش بالقوه به‌واسطه کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش

نیاز است که شما در کسب‌وکارتان از پتانسیل فروش استفاده کنید. اگر فروشگاه شما روزانه 500 هزار تومان درآمد دارد. دور از انتظار نیست که آن را به 5 میلیون تومان برسانید؟ محدودیت کالا و یا فضا دارید؟ مشکلی ندارد به‌مرور می‌توانید به این رقم برسید و فضای کاری خود را گسترش دهید. اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین فلسفه در مورد فروش نیز همین مسئله است. همواره ذهن‌های محدود به سمت زندگی محدود و درآمد محدود می‌روند. چیزی که اساساً در مورد آن در کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش توضیح داده شده است. در نهایت شما قرار است به انسان‌ها کالای خودتان را بفروشید. قرار نیست از هیپنوتیزم، جادو، سحر و … استفاده کنید.

اصل مهم سادگی و پیچیدگی در فروش

اجازه دهید یک پارادوکس در این مورد به شما شرح دهیم. برای رونق فروش نیاز است که سادگی را در عین پیچیدگی استفاده کنید. مثلاً شرکت‌هایی مانند تویوتا را در نظر بگیرید. ممکن است خیلی ظاهرهای عجیبی را برای خودروهای خود در نظر نمی‌گیرند؛ اما در نهایت آن‌قدر محصولشان باکیفیت است که شما را نسبت به خرید وامی‌دارد.

همین‌طور برند اپل که در ابتدای فعالیت خود مدام مورد تهاجم افراد فعال حوزه تکنولوژی قرار گرفت. در حال حاضر نیز همین نقدها به این شرکت وارد است. اما کار خودش را انجام می‌دهد. به طور مثال در ابتدا نسبت به حذف یک سری قابلیت‌ها در جعبه گوشی‌های هوشمند خود اقدام نمود. پس از مدتی شرکت‌ها نسبت به آن واکنش نشان دادند، این مسئله را به باده نقد گرفتند و در حال حاضر خودشان هم آن را انجام می‌دهند.

مسئله این است که اپل به‌خوبی می‌داند چگونه باید دورنگاری را برای کسب‌وکار و تجارت خود در نظر داشته باشد. براین‌اساس قدم برمی‌دارد. قطعاً وقتی کسی در مورد آینده کاری و اهدافی که در ذهنتان توصیف کرده‌اید خبری ندارد، مدام شما را انتقاد می‌کند.

یادگیری تکنیک‌های روان‌شناسی فروش

بسیاری از کتب یادگیری تکنیک‌های فروش و روان‌شناسی در زمینه بازاریابی پس از مدتی منسوخ می‌شوند و شما نمی‌توانید مدام منتظر کتب جدید باشید. در نتیجه باید به سراغ منبعی بروید که همواره پایدار می‌ماند. اما چه منبعی می‌تواند پایدار باشد؟ این بستگی به نگاه کتاب به مسئله فروش و افزایش آن خواهد داشت. اگر این نگاه ریشه‌ای باشد خوب زودتر می‌توان به این مهم دست‌یافت.

گاهی اوقات این مشکل پیش می‌آید که مشتری تا یک‌قدمی خرید از شما پیش می‌آید اما در نهایت این کار را انجام نمی‌دهد. حال باید برای خودتان در چنین شرایطی یک چک‌لیست تهیه کنید. براین‌اساس می‌توانید بفهمید که چرا خرید انجام نشده است. اول این که بهتر است گزینه‌های دیگری به مشتری ارائه دهید. اگر در همان ابتدا این گزینه‌ها را ارائه دهید سردرگم می‌شود. مثال ساده فروشگاه‌های لباسی است که وقتی به آن‌ها مراجعه می‌کنید صد ها نمونه را پیش و روی شما قرار می‌دهند. در نهایت حتی نمی‌توانید تصمیم بگیرید که کدام رنگ لباس را انتخاب کنید.

یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تبدیل مشتری خنثی به خریدار این است که از او بپرسید موانع خریدش چیست؟ به چه دلیل نسبت به خرید و یا دریافت خدمات راضی نمی‌شود، در این مورد در کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش یک بخش کامل آمده است.

نتیجه‌گیری

در نهایت و در کتاب اسرار ناگفته افزایش فروش، به شما هرم فروش، روش‌ها و راهکارهایی ناگفته که هیچ‌وقت در تاریخ تکرار نشده است گوشزد خواهد شد. این علم به شما چگونگی استفاده از سرعت، محدوده قیمت‌گذاری، طراحی و… را می‌آموزد. جالب است بدانید برای دو رستورانی که یک غذای شبیه هم سرو می‌کنند، عامل محیط اهمیت زیادی دارد. مشتری ممکن است تحت‌تأثیر محیط بد و نامناسب یک رستوران کیفیت همان غذا را پایین‌تر بداند. این حس روانی است که در ذهن او در هنگام گرسنگی ایجاد شده است. به طور مفصل در این باره و نحوه بهره‌گیری از فضا برای افزایش فروش در این کتاب ارزشمند صحبت شده است.

تکنیک‌هایی نظیر ارائه رقیب بی‌کیفیت، مثلاً اگر قصد فروش یک کالای باکیفیت و نسبتاً گران را دارید، به‌عنوان رقیب آن دو کالا با قیمت پایین‌تر و کیفیت کم تر ارائه کنید و در خصوص نقصان دو کالای ضعیف‌تر نکاتی را گوشزد کنید. در این صورت مشتری را مجاب می‌کنید که هزینه کند و بهتر بخرد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آورید پیشنهاد می کنیم این کتاب را همین الان از سایت کتاب خاص با دکمه زیر خریداری کنید.

.

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که لینک را دریافت نکردید کافیست وارد پنل کاربری خود در سایت کتاب خاص شوید.